آراد برندینگ

با وجود داشتن یک پدر بی پول ثروتمند شدم

با وجود داشتن یک پدر بی پول ثروتمند شدم

اکثر آدم‌ ها موفقیت را برای خودشان می ‌خواهند، نه برای دیگران. اما با این کسب و کار جدیدی که من در زمینه انجیر راه اندازی کردم علاوه بر خودم افراد بسیاری نیز در کنار من به سود رسیده اند و موفق شدند.

انجیر خشک استهبان

انجیر خشک به دلیل برخورداری از فیبر محلول موجود در آن، قند خون را کنترل کرده و همچنین در کاهش سطح کلسترول خون بسیار تاثیرگذار است. خواص انجیر خشک استهبان به حدی زیاد است که اگر به طور متعادل این میوه مصرف شود، باعث کاهش وزن می ‌شود.

زیاده روی در استفاده از انجیر خشک علاوه بر افزایش قند خون، باعث چاقی و مضرات ناشی از آن می‌شود. به همین دلیل توصیه شده که قبل از مصرف، حتما حد مشخص استفاده از این خشکبار در نظر گرفته شود. از طرفی می‌توان گفت که تاثیر خواص انجیر خشک بر چاقی یا لاغری تا حد زیادی به چگونگی استفاده افراد از آن بستگی دارد.

در طب قدیم یا طب سنتی انجیر خشک را میوه ای با طبع گرم و تر می شناسند، از جمله خواص درمانی آن مدر آور و تعرق بدن را زیاد و حرارت بدن را کاهش می دهد.

با وجود داشتن یک پدر بی پول ثروتمند شدم

انجیر خشک تازه

در ارزش غذایی و فواید انجیر خشک تازه و خشک تفاوت های فاحشی وجود دارد. در این خصوص ۱۰۰ گرم انجیر تازه را مورد بررسی قرار می دهیم. در این ۱۰۰ گرم میزان کربوهیدرات ۱۹ گرم می باشد. همچنین ۷۴ گرم کالری نیز در آن وجود دارد.

ضمنا می توانید حدود ۰.۷ گرم از پروتئین مورد نیاز بدنتان را توسط انجیر تازه تامین نمایید.

در کنار این موارد، حدود ۳ گرم نیز به فیبر غذایی اختصاص دارد. میزان مواد مغذی این میوه به حدی است که حکما از آن به عنوان غذایی کامل نام برده اند.

از نگاه طب سنتی ایران، میوه انجیر طبع گرم و تر دارد. لذا با توجه به طبع آن بهتر است افراد دارای مزاج گرم، جانب احتیاط را در مصرف آن نگه دارند. این موضوع برای افرادی که غلبه گرمی دارند، اهمیت بیشتری دارد.

راهکاری که در این خصوص وجود دارد، مصرف انجیر با مصلحاتش می باشد. از مهمترین مصلحات انجیر می توان به انیسون، آویشن، گردو و بادام درختی اشاره نمود. در نقطه مقابل افرادی که طبعی سرد و خشک دارند، بیشترین نفع را از این میوه خواهند برد.

با وجود داشتن یک پدر بی پول ثروتمند شدم

انجیر سیاه

مصرف انجير سياه خاصيت سم زدايي فوق العاده‌اي داشته و براي رفع اختلالات جريان خون مفيد است. انجير داراي خاصيت ملين است و يکي از بهترين راههاي درمان خانگي يبوست بوده و به پاکسازي روده‌ها کمک مي ‌کند.

از بين بردن تهوع بارداري و تامين مواد مغذي مورد نياز جنين از خواص انجير خشک و تر است و از اين رو مصرف خشک و تازه اين ميوه براي مادران باردار بسيار مفيد است. انجير ادرارآور بوده، تعرق را زياد مي‌کند و به همين دليل براي کاهش حرارت بدن و تشنگي مفيد است.

انجير سياه مقادير زيادي آهن و ويتامين C دارد و از اين رو مصرف آن براي درمان کم خوني ناشي از فقر آهن بسيار مفيد است. در طب سنتي استفاده از شربت انجير سياه همراه با خرما، عناب و مويز را براي درمان بيماري‌هاي تنفسي، ناراحتي‌هاي کليه، ذات‌الريه، سرماخوردگي و سرفه موثر مي‌دانند.

قند انجير سياه کاملا طبيعي و مقوي است و از افت قند افراد جلوگيري مي‌کند و اشخاص لاغر که قصد دارند وزن خود را افزايش دهند، مي‌توانند از اين ميوه استفاده کنند. به طور کلي مصرف انواع انجير ضعف عمومي بدن را برطرف و باعث تقويت قواي جسماني مي ‌شود.

با وجود داشتن یک پدر بی پول ثروتمند شدم

 

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا