گردشگری

ترسناکترین مکان‌های دیدنی دنیا

با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از گردشگری همراه باشید :

 

بسیاری از مردم به دنبال هیجان و ترس هستند. بنابراین شاید معرفی و شناسایی برخی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین مکان‌های  دنیا بتواند راهنمای خوبی باشد برای ارضای حس کنجکاوی این گونه گردشگران.

 

موزه تاریخ پزشکی موتر، ‌فیلادلفیا

 

این موزه در مرکز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است که شامل مجموعه‌ای از تجهیزات پزشکی، آناتومی و کالبدشناسی، نمونه‌های پاتولوژی و آسیب‌شناسی بدن، مدل‌های مومی و تجهیزات باستانی پزشکی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشکی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه توسط دکتر توماس دنت موتر در سال 1858 اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش‌های پزشکی به کار می‌رفت.

 

یکی از عجیب‌ترین چیزهایی که در این موزه به نمایش درمی‌آید، تومور بدخیم و خطرناکی است که از سقف دهان یک بیمار خارج کرده‌اند و همچنین برشی از مغز چارلز.جی. گویتیو کسی که جیمز.ای. گارفیلد رئیس‌جمهور اسبق آمریکا را ترور کرد، در این موزه نگهداری می‌شود

 

شهرت این موزه به جهت داشتن نمونه‌های جالب و جذاب جمجمه‌های سر انسان است. در کنار این مجموعه از جمجمه‌ها، نمونه‌های آناتومی بدن، مدل‌های مومی اعضای بدن همانند مدل مومی یک زن با یک شاخ در پیشانی به همراه شماری از مدل‌های مومی از جمجمه‌های مختلف از دوره‌های متفاوت تاریخی زندگی بشر، بلندترین اسکلت کشف شده در شمال آمریکا، بقایای یک انسان بسیار بلند قد در حدود 9 فوت، مجموعه‌ای از گونه‌های مختلف از جنین انسان و بدن یک زن صابونی است.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

در حقیقت این زن خودش را در حوضچه‌ای از صابون انداخته و به همین دلیل وی در قبری موم مانند مدفون شده و با ورود مواد شیمیایی موجود در این حوضچه، جسد وی تغییر شکل پیدا کرده است. شمار بسیاری از مدل‌های مومی این موزه مربوط به سده نوزدهم است که در مجموعه ویژه موزه نگهداری می‌شود و برای گردشگران به نمایش درمی‌آید.

 

 

یکی از عجیب‌ترین  چیزهایی که در این موزه به نمایش درمی‌آید، تومور بدخیم و خطرناکی است که از سقف دهان یک بیمار خارج کرده‌اند و همچنین برشی از مغز چارلز.جی. گویتیو کسی که جیمز.ای. گارفیلد رئیس‌جمهور اسبق آمریکا را ترور کرد، در این موزه نگهداری می‌شود.

 

تالاب ترانک، جزایر مایکرونیزیا، هاوایی

در تالاب ترانک در جنوب غربی هاوایی، لاشه‌های تجهیزات نظامی ژاپن که سال 1944 میلادی در آب‌های این تالاب فرو رفت، برای گردشگران به نمایش درآمده است.

 

در جنگ جهانی دوم بخش زیادی از نیروی نظامی ارتش ژاپن به همراه تجهیزات نظامی‌شان از قبیل تانک، کشتی و هواپیما در آب‌های این منطقه غرق شدند و امروزه گردشگران می‌توانند لاشه‌های این تجهیزات نظامی را از نزدیک ببینند.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

نمایش این مجموعه یادآور یکی از بزرگ‌ترین و بدترین جنگ‌های جهان است که خود می‌تواند ترس و هیجانی عجیب را در انسان به وجود آورد؛ چرا که در آن انسان‌های زیادی از بین رفتند. موضوعی که بیشتر به ترسناک بودن این منطقه دامن می‌زند، قرار گرفتن همه آنها در زیر آب است زیرا تجربه غواصی در اعماق دریا خود به اندازه کافی هیجان‌انگیز است، چه رسد به وقتی که حین غواصی با لاشه‌های تانک و سایر ادوات نظامی مربوط به قرن پیش برخورد کنید.

 

 

فروشگاه جادوگری سونارا  در‌مکزیکوسیتی،‌مکزیک

یکی دیگر از مکان‌های ترسناک و عجیب گردشگری دنیا، بازار سوناراست که در پایتخت مکزیک قرار دارد. در حقیقت این محل مرکزی برای فروش انواع چیزهای عجیب و غریبی است که در جادوگری کاربرد دارد. در این فروشگاه جنس‌های مختلف، گوناگون، عجیب و ماوراء طبیعی مانند خون مار زنگی به فروش می‌رسد!

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

جالب است بدانید همه روزه مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این بازار می‌آیند تا به خیال خود بتوانند از آینده خودشان باخبر شوند. در اینجا آینده گردشگران پیشگویی می‌شود و زندگی خوب و خوشی را از روی فال و پیشگویی به مردم ساده و زودباور وعده می‌دهند.

 

در کنار گرفتن فال و پیشگویی آینده، مردم می‌توانند جنس‌های خاص و ویژه‌ای که برای داشتن شانس در زندگی معرفی می‌شود یا از سوی جادوگران و فال بینان توصیه می‌گردد، مانند خون مار زنگی یا مرغ مگس خوار خشک شده خریداری کنند.

 

جزیره ایستر، شیلی

از دیگر مکان‌های عجیب و مرموز دنیا، جزیره ایستر در شیلی است که در آن مجسمه‌های سنگی غول‌پیکر مرموز و ترسناکی دیده می‌شود.‌ جزیره ایستر از جزایر پلینزی است که در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار گرفته است؛ این جزیره در سال 1888 به کشور شیلی ملحق شد و جزیره‌ای خاص برای این کشور به حساب می‌آید. این جزیره به خاطر تندیس و مجسمه‌های یادبود باقی مانده که به آنها موآی می‌گویند، مشهور است. این مجسمه‌ها توسط مردم اولیه راپانیو ساخته شده است. این جزیره از سوی یونسکو یک سایت میراث جهانی شناخته شده است که به همراه منطقه پارک ملی راپانیو محافظت می‌شود.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

تاریخ گذشته این جزیره نشان می‌دهد که مردم ساکن آن با انواع بلایای گوناگون درد و رنج از قبیل خشکسالی، بیماری‌های همه‌گیر، جنگ، تاخت و تاز ناگهانی اسیران، استعمار و حتی قطع درختان جنگلی روبه‌رو شدند که همین موارد باعث از بین رفتن ساکنان این جزیره شد. تاریخ زندگی ساکنان نخستین این جزیره به سال 300 تا 1200 میلادی برمی‌گردد.

 

مجسمه‌های بزرگ سنگی جزیره یا همان موآی بین سال‌های 110 تا 1680 میلادی تراشیده شده‌اند که هنوز مشخص نیست چگونه این مجسمه‌ها به اینجا منتقل شده‌اند. این مجسمه‌ها بسیار بزرگ هستند و از سنگ‌های یکپارچه ساخته شده‌اند که به آسمان خیره شده‌اند و شمار آنها به 887 مجسمه سنگی می‌رسد که در مجموع در جزیره و در موزه آن به نمایش گذاشته شده است. در سال 2011 بزرگ‌ترین مجسمه موآی در یکی از حفاری‌ها از خاک بیرون آورده شد که نشانگر این است که این مجسمه قدیمی‌تر و بزرگ‌تر از دیگر نمونه‌های کشف شده است.

 

مرداب مانچاک، لوزیانا

مرداب مانچاک که در لوزیانا قرار‌گرفته به مرداب ارواح نیز شناخته شده است. درختانی که در آب ریشه دوانده‌اند و در مرداب استوار شده‌اند به همراه رشته‌های خزه که از درختان آویزان هستند، محوطه‌ای سرشار از ترس و وحشت را به نمایش می‌گذارند.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

گردشگران و مسافرانی که برای هیجان و شگفتی‌های ترس‌آور به این مرداب می‌روند، سوار کشتی‌هایی می‌شوند که با نور مشعل راه خود را روشن می‌کنند و از مسیر‌های ترسناک با درختان سرو سر به فلک کشیده می‌گذرند. این مرداب یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های طبیعی گردشگری جهان است که سالانه شمار بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود می‌کشاند.

 

از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، شکایت‌ها‌ی بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان‌ها و حکایت‌های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می‌پردازند

 

خانه وینچستر، سن خوزه، کالیفرنیا

خانه وینچستر، خانه بسیار بزرگی است که بنا به گزارش‌های مردمی که از این خانه بازدید کرده بودند، اتفاقات عجیب و غریبی در آن رخ می‌داد. این خانه در سن خوزه‌ کالیفرنیا قرار دارد و دارای اتاق‌های بسیاری است که ارواح در 160 اتاق آن منزل گزیده‌اند! بنا به داستانی که از خانه شنیده می‌شود، ارواح ساکن این محل به خاطر دختری به نام سارا در این خانه مانده‌اند.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

این خانه یکی از ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری است که برای بازدید عموم گشایش یافت. از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، شکایت‌ها‌ی بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان‌ها و حکایت‌های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می‌پردازند.

 

بن‌بست ماری کینگ، ‌ادینبورگ

در سده هفدهم در شهری در ادینبورگ، چند خیابان را برای بیماران طاعونی بسته بودند. کسانی که به بیماری طاعون مبتلا می‌شدند، در کمال سنگدلی در این محل حبس می‌کردند تا از گرسنگی و تشنگی بمیرند. از مهم‌ترین این خیابان‌ها بن‌بست ماری کینگ است. گذشته تیره، تاریک و ترسناک این بن‌بست‌ باعث شد که همه ساله تعداد زیادی از گردشگران به قصد دیدن این محل به آنجا سفر کنند.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

دلیل اصلی شهرت این خیابان به جهت داستان‌های ماورایی و ترسناک و ارواح گوناگون است که باعث شد مسوولان گردشگری محلی‌ آن را برای بازدید گردشگران آماده نمایند.

 

ادینبورگ خود شهری قدیمی و از زمان قرون وسطی است. بن‌بست ماری کینگ و چند خیابان دیگر که به اعتقاد برخی از بازدیدکنندگان هنوز در خود صدای ناله‌های بیماران طاعونی را حفظ کرده، همه ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگرانی است که در پی تجربه‌های متفاوت از ترس و هیجان هستند.

 

دخمه مخفی تِلِما، سیسیلی

یکی از مرموزترین خانه‌های دنیا، خانه‌ای روستایی است که از سنگ ساخته شده و در سیسیلی قرار دارد. این خانه که همچون دخمه‌ای ترسناک دارای تعداد زیادی نقاشی‌ها‌ی دیواری است، زمانی مرکز بین‌المللی برگزاری مجالس گروه‌ها‌ی شیطانی بود! این افراد با گردهم آمدن در این مکان اقدام به انجام انواع کارهای شیطانی و ضدانسانی می‌کردند که همین موضوع باعث شده است تا بتوان آن را در زمره آثار ترسناک جهان قرار داد.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

قدمت دخمه مخفی تِلِما دست‌کم به دهه 1920 می‌رسد و خانه‌های ترسناک و مرموزی است که علاقه‌مندان به مکان‌های مرموز می‌توانند با بازدید از این دخمه ترس را از نزدیک حس کنند.

 

آمار خودکشی در این پل بسیار بالاست و مردم آنجا معتقدند غریبه ای که روی پل با نا امیدی قدم می‌گذارد، به دنبال مرگ آمده است.با وجود اینکه میله‌هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن شود اما بازهم افراد زیادی خودشان را به آغوش مرگ می سپارندو روی این پل قدم می‌گذارند

 

پل مرگ، سانفرانسیسکو

پل طلایی سانفرانسیسکو که به دروازه طلایی مشهور است، به رنگ طلایی نیست و تا کنون دوبار بیشتر رنگ نشده است. آمار خودکشی در این پل بسیار بالاست و مردم آنجا معتقدند غریبه ای که روی پل با نا امیدی قدم می‌گذارد، به دنبال مرگ آمده است.با وجود اینکه میله‌هایی به ارتفاع سه متر روی این پل نصب شد تا مانع از پریدن شود اما بازهم افراد زیادی خودشان را به آغوش مرگ می سپارند و روی این پل قدم می‌گذارند.

 

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

به همین دلیل بازدید از این پل هم به هیچ گردشگری توصیه نمی‌شود. همچنین پل یادبود جورج واشنگتن در سیاتل دومین پل مرگبار آمریکا، بازدیدکننده‌های زیادی را به این منطقه می‌کشاند. در جمهوری چک و شهر پراگ هم پلی به نام نوسل وجود دارد که به خاطر خودکشی‌های زیاد افراد ناامید، به پل مرگ مشهور شده و از مناطق ممنوعه گردشگری به حساب می‌آید.

 

 

باغ سمی، ایتالیا

ایتالیا ارای ، معروف ترین فضای سبز گیاهان دارویی و سمی مربوط به قرن‌ها پیش به نام پادوا‌ست که در گذشته بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می کرده ،اما به دلیل ناآشنایی بازدیدکنندگان با گیاهان موجود در این باغ و دست زدن عمدی یا اشتباهی دچار مرگ می شدند از این رو این باغ زیبا به باغ مرگ معروف شده و افراد عادی دیگر اجازه ورود به این باغ زیبا را ندارند که البته ماهم به شما توصیه نمی کنیم از این باغ دیدن کنید.

 

 

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی دنیا

 

 

برگرفته از جام جم

امیدواریم از این مطلب بهره کافی برده باشید ، مجله چه نیوز بهترینها را برای شما آرزو دارد ، با ما در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا