گردشگری

قبرستانی عجیب بدون جسد انسان! (+تصاویر)

با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از گردشگری همراه باشید :

قبرستان خودرو,قبرستان وسایل نقلیه,قبرستان های عجیب و غریب

قبرستان های عجیب و غریب

 

قبرستانی که  هیچ خبری از جسد انسان نیست
گاهی اشیای بدون استفاده در جایی به حال خود رها می شوند تا رفته رفته بپوسند و از بین بروند! این قبرستان ها که در آن ها خبری از جسد انسان نیست خانه ی ابدی وسایلی هستند که عمر خودشان را کرده اند و دیگر از آن ها استفاده ای نمی شود. می خواهیم درباره ی تعدادی از قبرستان های عجیب و متفاوت حرف بزنیم، قبرستان هایی که مانند موزه ای تعدادی از جالب ترین اشیای سراسر دنیا را به نمایش در آورده اند و دیدن از آن ها در نوع خود جالب توجه است.

قبرستان قطارها (The Ship Graveyard) – بولیوی
شاید ندانید که در بیابان نمکی معروف بولیوی قبرستانی از قطارها وجود دارد که سالانه گردشگران زیادی از آن ها دیدن می کنند. اینجا پر از قطارهای از کار افتاده ای است که به دلیل وزش بادهای نمکی فقط بدنه ای زنگ زده از آن ها به جای مانده است. اینجا تا چشم کار می کند باقی مانده هایی از قطارهای کلاسیک و قدیمی را می بینید که می توانند حسابی شما را سر ذوق بیاورند.

 

قبرستان خودرو,قبرستان وسایل نقلیه,قبرستان های عجیب و غریب

قبرستان قطارها در بولیوی

 

 بیشتر قطارها برای بیش از ۱۰۰ سال قبل هستند که توسط بریتانیا ساخته شده اند. اما شاید بپرسید چرا این نقطه برای خانه ی ابدی قطارها در نظر گرفته شده است؟ در واقع در زمان های دور قطارها به اینجا می آمدند تا سنگ های معدنی این ناحیه را به بندرهای اقیانوس اطلس ببرند اما با تمام شدن این سنگ ها دیگر این قطارها بدون استفاده ماندند و در همین محل برای همیشه پارک شدند.

 

قبرستان کشتی ها ( The Train Graveyard )- موریتانی
در ۱۱ کیلومتری جنوب مرکز شهر و در سواحل موریتانی چشمتان به حدود ۳۰۰ کشتی از کار افتاده می افتد که در امتداد ساحل رها شده اند. بندر نوادیبو جایی برای رها شدن لاشه کشتی هایی است که روزگاری افراد زیادی را جابجا کرده اند و امروز از کار افتاده اند. از قدیمی ترین کشتی های این محل یک کشتی فرانسوی ست که قدمت آن به دهه ۱۹۲۰ برمی گردد و دیدن آن جالب توجه است.

 

قبرستان خودرو,قبرستان وسایل نقلیه,قبرستان های عجیب و غریب

قبرستان کشتی ها در سواحل موریتانی

 

در اینجا کشتی های بزرگ و کوچک زیادی را می بینید که بعضی بر روی آب شناورند و بعضی هم در گوشه ای به گل نشسته اند اما با این حال تعدادی از کشتی ها هم چند متری زیر آب جا خوش کرده اند. همیشه تماشای کشتی شکسته ها یکی از علاقمندی های غواصان بوده است و آن ها به شوق کشف کشتی های تاریخی و سرنوشتی که آن ها از سر گذرانده اند به زیر آب می روند و از ورودی این کشتی ها قسمت های مختلف آن ها را از نزدیک می بینند، اما در اینجا بدون غواصی شانس تماشای کشتی های تاریخی را دارید.

قبرستان هواپیما (The Airplane Graveyard) – آریزونا
در آنسوی شهر توسان آریزونا حدود ۴ هزار هواپیما و هلیکوپتر هست که به طور کاملا منظم در بیابانی چیده شده اند. با اینکه ورود به این منطقه سالیان سال قدغن بوده اما امروز خیلی ها برای تماشای بزرگ ترین قبرستان هواپیماها خودشان را به این محل می رسانند. تعدادی از هواپیماهای  کاملا از کار افتاده اند اما بعضی از آن ها هم برای تعمیر به اینجا آورده شده اند. اینجا از زمان جنگ جهانی دوم تا حال به قبرستان هواپیما ها تبدیل شده است.

 

قبرستان خودرو,قبرستان وسایل نقلیه,قبرستان های عجیب و غریب

قبرستان هواپیما در آریزونا

 

شهر خودروهای قدیمی(Old Car City) – جورجیا
این جا از سال ۱۹۳۱ تا به حال پارکینگ خودروها شده است البته نه پارکینگی معمولی! حدود ۴ هزار ماشین در این محل پارک هستند که تعدادی از آن ها حتی ۴۰ ساله که از جای خود تکان نخورده اند. در کنار این ماشین ها گیاهان و درختانی رشد کرده اند که به خوبی جابجا نشدن آن ها در طی سالیان دراز را ثابت می کنند.

 

قبرستان خودرو,قبرستان وسایل نقلیه,قبرستان های عجیب و غریب

قبرستان خودروها

 

گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا خودشان را به این پارکینگ خاص می رسانند و ساعت ها در میان کلکسیون اتومبیل های آن ها پرسه می زنند. تعدادی از ماشین هایی که در این پارکینگ پارکند حتی در فیلم های معروف هم بازی کرده اند و آن فیلم ها را در ذهن بازدید کنندگان یادآوری می کنند. خیلی ها دوست دارند ساعت ها در این پارکینگ بمانند و از ماشین های رنگارنگ و کلاسیک آن دیدن کنند، ماشین هایی که غباری از کهنگی و زنگ زدگی آن ها را فرا گرفته و دیگر عتیقه شده اند!

پارک ممنتو، بوداپست
قبرستان مجسمه های تاریخی! در چند متری مرکز بوداپست در مجارستان پارکی زیبا و جذاب هست که به قبرستان مجسمه های تاریخی تبدیل شده است.

 

بعد از اینکه در اوایل دهه ۹۰ تغییر و تحولات اساسی در این کشور اتفاق شد مجسمه های بزرگی که در سراسر شهر بوداپست پراکنده شده بودند جمع آوری و به این پارک آورده شدند. این پارک به موزه ی فضای باز تبدیل شده و در گوشه و کنار آن ده ها مجسمه ی بزرگ به چشم می خورند، مجسمه هایی که مشخص است دیگر کاربردی ندارند و برای همیشه در این محل رها شده اند. قدمت بعضی از این مجسمه ها به حدود ۷۰ سال پیش برمی گردد و تماشای آن ها برای علاقمندان به آثار تاریخی جالب توجه هست. حتی در کنار این پارک یک سالن نمایش هست که درباره گذشته ی این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد.

منبع: eligasht.com

امیدواریم از این مطلب بهره کافی برده باشید ، مجله چه نیوز بهترینها را برای شما آرزو دارد ، با ما در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا