کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت

چگونه در iOS 12 اعلان های گروهی را شخصی‌ سازی کنیم؟

تنظیمات اعلان های گروهی, تنظیمات نوتیفیکیشن

 شخصی‌ سازی نوتیفیکیشن‌ های گروهی iOS راکنیم

 

اعلان های گروهی یکی از برجسته‌‎ترین ویژگی‌های iOS 12 است. اپل این امکان را برای کاربر ایجاد کرده تا در صورتیکه تمایل به دریافت نوتیفیکیشن گروهی برای یک برنامه خاص را ندارد، تنظیمات مربوط به آن را تغییر دهد. در ادامه نحوه تغییر تنظیمات اعلان های گروهی در iOS 12 را با هم مرور کنیم.

 

یکی از ویژگی‌های برجسته و مهم iOS 12 نوتیفیکیشن‌های گروهی است. این ویژگی به‌سادگی گروه‌بندی کردن اعلان‌ها با اپلیکیشن نیست اما به‌صورت هوشمندانه‌ای این کار را انجام می‌دهد. برای مثال شما از افراد مختلفی در iMessage پیام دریافت می‌کنید که این پیام‌ها در گروه‌های مجزا خواهند آمد. در این صورت اگر ایمیلی در این میان دریافت کنید، به‌طور حتم نوتیفیکیشن این ایمیل نیز نشان داده خواهد شد.

 

با این حال اگر نمی‌خواهید برای برخی از برنامه‌های معین، نوتیفیکیشن گروهی دریافت کنید و تمایل دارید که این ویژگی را برای این‌ دسته از اپلیکیشن‌ها غیرفعال سازید، با ما همراه باشید.

 

چگونه نوتیفیکیشن‌ های گروهی iOS را شخصی‌ سازی کنیم؟

در قسمت تنظیمات گوشی وارد Notifications شوید.

بر روی اپلیکیشنی که می‌خواهید تنظیمات نوتیفیکیشن آن را تغییر دهید، کلیک کنید.

در پایین صفحه بر روی گزینه Notification Grouping کلیک کنید.

به‌صورت پیش‌فرض، نوتفیکیشن‌ها بر روی حالت اتوماتیک تنظیم شده است که به‌صورت هوشمندانه نوتفیکیشن‌ها را گروه‌بندی می‌کند. گزینه‌های دیگری که در این قسمت مشاهده می‌کنید By App است که سبب می‌شود همه اعلان‌های آن برنامه در یک گروه نمایش داده شوند. گزینه Off نیز موجب می‌شود هر نوتیفیکیشن به‌صورت مجزا و مطابق حالت کلاسیک و قبلی خود نمایش داده شود.

 

تنظیمات اعلان های گروهی, تنظیمات نوتیفیکیشن

اعلان های گروهی یکی از برجسته‌‎ترین ویژگی‌های iOS 12 است

 

به همین ترتیب برای هر برنامه و اپلیکیشنی که تمایل ندارید به‌صورت گروهی اعلان‌های مربوط به آن را دریافت کنید، می‌بایست تنظیمات نوتیفیکیشن آن را به همین صورت تغییر دهید.

 

اعلان‌های گروهی بسیار مفید و کارآمد هستند اما برخی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها وجود دارند که کاربر تمایل ندارد برای آنها نوتیفیکیشن گروهی دریافت کند. خوشبختانه اپل به شما این اجازه را می‌دهد که تنظیمات مربوط به این قسمت را مطابق سلیقه و نیاز خود تغییر دهید.

 

منبع:mag.plaza.ir

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا