تغذیه و رژیم

11 غذای مفید برای کاهش درد آرتروز

 

 

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

رژیم غذایی ضد التهابی

آرتریت یک اصطلاح کلیدی برای درد مفصلی یا بیماری مفصلی است. این امر همچنین عامل اصلی ناتوانی در مردم جهان است. آرتریت به چهار دسته تقسیم می شوند: دژنراسیون (استئوآرتریت)، التهاب (آرتریت روماتوئید)، عفونی (از عفونت) و متابولیسم (نقرس).

یک عامل علاوه بر درد، همراه با آرتریت، التهاب مزمن است. در واقع، بسیاری از بیماری ها با التهاب مزمن همراه است، بنابراین کنترل آن بسیار مهم است.

در اینجا چند پیشنهاد برای غذا خوردن در رژیم ضد التهابی وجود دارد. 

1. کلم بروکلی، شاخه بروکسل و کلم

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

آنها حاوی سولفورفان هستند، ترکیباتی که به آهسته شدن آسیب غضروف کمک می کند.

این سبزیجات cruciferous در غلظت آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین A، C و K هستند. این ها از سلول های رادیکال های آزاد محافظت می کند که در ایجاد آرتریت روماتوئید و التهاب مزمن وجود دارد. شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه سبزیجات چلیپایی ممکن است حتی از آرتریت روماتوئید جلوگیری کند.

2. مکمل های امگا 3

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت بدن و التهاب بسیار مهم هستند. سریع ترین راه برای دریافت اسید چرب امگا 3 ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، ماهی تن، ماهی قزل آلا و ماهی خال مخالی است. اگر ماهی مصرف نمیکنید، تخم چیا، گردو، تخم مرغ غنی از امگا 3 و آجیل، منابع عالی امگا 3 هستند.

روغن های ضروری خود را به روغن زیتون فوق العاده، گردو، آووکادو و روغن گلرنگ برای امگا 3 تغییر دهید. علاوه بر مبارزه با التهاب، این روغن ها دارای خواص پایین آوردن کلسترول هستند.

3. سیر

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

سیر ، پیاز و پیازچه حاوی دی سولفید دی آلل است که ممکن است آنزیم هایی را که سبب آسیب به غضروف می شود، مسدود کند. آنها همچنین حاوی کورستین آنتی اکسیدان هستند. محققان بر این باورند که کورستین ممکن است التهاب را تسکین دهد. سیر همچنین با عفونت مبارزه می کند.

اثربخشی سیر همان است که شما از سیر خام، مکمل پودری یا مکمل سالمی استفاده میکنید.

4. آلبالو

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

آلبالو حاوی آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانین است. این آنتوسیانین ها ضد التهابی هستند. در حقیقت، آلبالو به نظر می رسد به همان اندازه مؤثر و به مراتب امن تر از مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی است. توت فرنگی، تمشک، زغال اخته، و تمشک نیز حاوی آنتوسیانین هستند.

نوشیدن آب آلبالو می تواند درد و سفتی را بهبود بخشد. فقط مزایای سلامتی را با اضافه کردن قند یا شیرین کننده های مصنوعی به آب  از بین نبرید. با 8 اونس در روز شروع کنید و در صورت نیاز مصرف کنید.

5. زردچوبه

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

زردچوبه ادویه ای است که به طور گسترده در غذاهای هند استفاده می شود. این سابقه طولانی در پزشکی قومی برای جلوگیری از بیماری های التهابی، از جمله آرتروز است. زردچوبه دارای کورکومین بالا، آنتی اکسیدان و ضد التهاب است.

شما احتمالا نمی توانید به اندازه کافی زردچوبه بخورید تا مزایای کامل را به دست آورید، بنابراین این یک بار است که ما پیشنهاد می کنیم یک مکمل مصرف کنید. برای افزایش بیشتر ، فلفل سیاه تازه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا جذب کورکومین را افزایش دهید.

6. ویتامین C

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

ویتامین C آنتی اکسیدان است که با التهاب مبارزه می کند تا خطر آرتریت را کاهش دهد. همچنین کمک می کند تا استخوان، غضروف و سایر اجزای اسکلت را تعمیر کند. خوردن میوه ها مانند پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی، کیوی ، آناناس و نعناع یک راه عالی برای دریافت ویتامین C شما است.

اگر مکمل ها را مصرف کنید ، بیش از 65 تا 85 میلی گرم مصرف نکنید. مصرف بیش از حد ویتامین C می تواند منجر به سنگ کلیه می شود. خوردن ویتامین C موجب می شود که بدن شما به آنچه نیاز دارد برساند و بقیه را از بین ببرد.

7. آجیل و دانه

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

آجیل مانند گردو، میوه کاج، پسته و بادام دارای خواص مهمی هستند که به مبارزه با آرتریت کمک می کنند. آجیل شامل کلسیم، منیزیم، روی، ویتامین E و اسید آلفا لینولنیک (ALA)، یک اسید چرب امگا 3 است. احتیاط در خوردن مقدار زیادی آجیل، زیرا آنها نیز دارای کالری زیادی هستند.

دو دانه ، کتان و چیا مخصوصا برای افزودن امگا 3 به رژیم غذایی شما مفید است. آنها همچنین بسیاری از مواد مغذی عالی و کالری بسیار کم دارند. قبل از غذا خوردن برای استفاده حداکثر، کتان را در قهوه آسیاب کنید.

8. لبنیات

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

لبنیات ممکن است سبب التهاب به ویژه در انواع کامل چربی شود. با این حال، لبنیات کم چرب حاوی مقدار زیادی ویتامین D و کلسیم است که برای داشتن استخوان های سالم نیاز دارید. نسخه های کم چربی را انتخاب کنید و ماست معمولی را با ماست یونانی برای به حداکثر رساندن جایگزین کنید. فقط مطمئن شوید که لبنیات با کمترین قند و چربی دریافت کنید.

اگر میخواهید از لبنیات اجتناب کنید، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج، کلم و کلم بروکلی را بخورید. با این کار، آرتریت را به مبارزه با سولفورفان می رسانید. 

9. چای سبز

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

چای سبز باید در لیست نوشیدنی هر فرد برای بسیاری از خواص باشد.یک فنجان روزانه ممکن است بهترین نوشیدنی باشد که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید. چای سبز دارای آنتی اکسیدان هایی است که باعث کاهش التهاب و آسیب دیدگی غضروف می شود. یکی دیگر از آنتی اکسیدان ها، epigallocatechin-3-gallate (EGCG)، مولکول های مضر مشترک را بلوک می کند.

علاوه بر این ویژگی های مبارزه با آرتروز، چای سبز می تواند از سرطان جلوگیری کند، چربی شکم را از بین ببرد، کمک به بوی بد دهان، و کاهش افسردگی، در میان بسیاری از مزایای دیگر. اثرات سلامتی چای سبز را با افزودن قندها و یا شیرین کننده های مصنوعی از بین نبرید.

10. دانه های کامل

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

دانه های کامل مانند بلغور جو دوسر، دانه چیا، بلغور جو دوسر، و برنج قهوه ای یا وحشی، سطوح پایین پروتئین واکنش C (CRP). سطح بالایی از CRP نشان دهنده التهاب بیماری های قلبی، دیابت و آرتریت روماتوئید است.

فیبر مانند آن در کل دانه پروتئین واکنش C را کاهش می دهد. اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی شما در سطوح مختلف بسیار مهم است. اجتناب از آرد سفید و گندم و برنج سفید. همچنین مراقب باشید کره، شکر و سایر نوشیدنی های ناسالم نیز اضافه نکنید.

11. حبوبات

غذای کاهش درد آرتروز, کاهش درد آرتروز زانو

حبوبات مواد غذایی دیگری هستند که باعث کاهش CRP به دلیل محتوای بالای فیبر هستند. آنها همچنین دارای غنی از اسید فولیک، منیزیم، آهن، روی و پتاسیم هستند. غذاهای حبوبات را برای خواص سالم و فیبر زیاد مصرف کنید.

نتیجه :

با 100 نوع مختلف آرتریت، حداقل 100 علت متفاوت وجود دارد. ضایعات مشترک، تخریب غضروف و التهاب مزمن، همه نشانه هایی از آرتریت است. با خوردن یک رژیم ضد التهابی، می توانید از آرتریت و کاهش درد کمک بخواهید. به عنوان یک مزیت جانبی، یک رژیم ضد التهابی می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد، خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد.

علاوه بر اضافه کردن این غذاهای سالم، گوشت فرآوری شده و سایر غذاها، شیرینی و شیرین کننده های مصنوعی، چربی های ترانس (روغن هیدروژنه) و نان سفید / ماکارونی / برنج را از محدود کنید. سلامت ترین کربوهیدرات را انتخاب کنید و میزان مصرف را انتخاب کنید.

سعی کنید یک دسته از مواد غذایی ناسالم را حذف کنید و آن را با یکی از مواد غذایی که در بالا ذکر شد جایگزین کنید.

 

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا