زناشویی 18+

تجربه کردن چند روز تفریح ، بدون فرزندان

 

چنانچه زوج ها بتوانند هر چند وقت یک بار قدری از کودکان دور شوند و فقط به رابطهٔ بین خودشان توجه کنند، به نفع شان خواهد بود. با این کار میتوانند تا حدودی احساسات اولیهٔ دوران آشنایی را مجدداً تجربه کنند و انرژی بیشتری برای زندگی بگیرند؛ مثل این که در روابط، دکمه ای برای شروع دوباره داشته باشید.

زندگی مشترک شما بدون هیجان و فراز و فرود شده است؟ حس می کنید در کش و قوس سختی های روزانه، فرصتی برای خلوتی عاشقانه با همسرتان ندارید و روز های خوب اول ازدواج تکرار نمی شود؟

احتمالا اهل تفریح و سرگرمی و گردش هستید، ولی حضور فرزندان تان مانع از این میشود که با همسرتان حرف بزنید و روابط عاطفی تان را تقویت کنید. حتماً شما هم اصطلاح طلاق عاطفی را شنیده باشید؛ وضعیتی که بانوان ، روابط عاطفی و حتی کلامی چندانی با هم‌دیگر ندارند، ولی به واسطه مسایل دیگری، مانند وجود کودک، هنوز زیر یک سقف زندگی میکنند . اگر در زندگی دچار روزمرگی و تکرار می شوید دیگر حرفی برای گفتن با همسرتان ندارید. زمانیکه روابط ما به همسرمان آن گرمای قبلی را ندارد، جز سکوت یا در نهایت ، گله و گلایه هیچ کار دیگری از دست ما بر نمی آید.

درست است که امدن کودکان به زندگیِ زوج ها ثبات می دهد و آنها میتوانند برای بلندمدت برنامه ریزی کنند و هر روز کاری برای انجام دادن داشته باشند. ولی در سوی دیگر، میتواند صمیمیت بین زوج ها را کمرنگ کند. در زندگی روزانه، کنار کودکان ، زن و شوهر دیگر نمی توانند حضور عمیق یکدیگر را حس کنند؛ یا آنکه حالت های ازخودبی خودیِ ابتدای زمان آشنایی شان را تجربه کنند.

اما با درنظرگرفتن راهکارهای مناسب، امکان اینگونه تعاملات، حتی با حضور کودکان هم وجود دارد . ولی قبل از این راهکارها، چنانچه زوج ها بتوانند هر چند وقت یک بار قدری از کودکان دور شوند و فقط به رابطهٔ بین خودشان توجه کنند، به نفع شان خواهد بود. با این کار میتوانند تا حدودی احساسات اولیهٔ دوران آشنایی را مجدداً تجربه کنند و انرژی بیشتری برای زندگی بگیرند؛ مثل این که در روابط، دکمه ای برای شروع دوباره داشته باشید.

هنگامی که می خواهید بعد از مدتی طولانی از کودکان جدا شوید و زمانی را صرفا به خودتان اختصاص بدهید، اندکی مردد می شوید و نمی دانید کار درستی انجام می دهید یا خیر. اینگونه حس ها کاملاً منطقی و طبیعی است.

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند, تفریح بدون فرزندان, فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

هنگامی که برای چند وقتی از زندگی روزانه و گرفتاری های آن دور می شوید و می خواهید با شریک زندگیتان تنها سر کنید، امکان دارد خجالت بکشید و ندانید چه طور باید با هم رابطه برقرار کنید. بهرحال ، تجربه ای کاملاً تازه است و هیچ شباهتی با زندگی روزانه ندارد. این وضعیت برایتان نااشنا خواهد بود. همهٔ این ها کاملاً طبیعی است.

 

ولی مسأله اینجاست که تجربهٔ این حس ها لزوما چیز بدی نیست. میتوانید از این تنهایی بعنوان فرصتی برای شناخت بهتر یکدیگر و بهبود روابط بهره بگیرید و از زوایایی جدید به شخصیت یکدیگر توجه کنید.

 

اگر نمی توانید چند روزی به سفر بروید، میتوانید هر ازچندگاهی نزدیک منزل در شهر خودتان برنامه ای تدارک ببینید. این برنامه هم تا حد زیادی تأثیر سفر را خواهد داشت. به عنوان مثال ماهی یک بار بدون کودکان برای صرف شام بیرون بروید و بعد هم اندکی دو نفری وقت بگذرانید. بخشی از تأثیر، مستلزم آن است که از کودکان دور شوید. ولی مسئلهٔ مهم تر این است که کنار هم وقت تان را چه طور می گذرانید. برنامه ای انتخاب کنید که موردعلاقهٔ هر دونفرتان باشد.

 

« نباید انتظار داشته باشید تجربهٔ تنها وقت سپری کردن کنار هم را در طول زندگی روزانه هم داشته باشید. ولی میتوانید از انرژی مثبت آن برای بهترشدن زندگی بهره بگیرید.»

 

« به عنوان مثال ، اگر قرار است بخاطر اتفاق یا دستاورد خوبی جشن بگیرید، این تجربه را با هم شریک شوید. کنار هم و به هنگام جشن گرفتن، کاری را انجام دهید که دوست دارید و شادتان میکند . برای مدتی گوشی تلفن همراه و این جور چیزها را کنار بگذارید. میتوانید هفته ای یک بار این کار را انجام دهید. حتی بیست دقیقه هم که زمان بگذارید کافی است. بعد از آن به زندگی و کارهایتان برگردید. با این روش، رابطه عمیق تری بین تان شکل خواهد گرفت و تأثیر آن را در بهبود روابط تان حس خواهید کرد.»

 

وقت گذراندن زوجین بدون فرزند, تفریح بدون فرزندان, فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

پنج فواید وقت گذراندن زوجین بدون فرزند

 

1- شما احتیاج به شارژ شدن و انرژی مجدد دارید:

بیایید صادق باشیم. مهم نیست که شما چه قدر بر کودک های خود عشق می ورزید. شما مدام باید انرژی و منابع خود را به این فرد کوچک بدهید. علاوه بر هزینه ها و تمام کارهایی که برای آن ها انجام می دهید و تمام این موارد انرژی شما را خالی خواهند کرد و شما مسلما به یک تعطیلات بدون کودک برای شارژ شدن مجدد احتیاج دارید. انرژی که با خواب در سفر و حتی تمرکز به سادگی به شما باز می گردد.

 

2- شما احتیاج دارید که کودکان خود را مجدداً بخاطر بیاورید:

احتمالا در ابتدا جدا شدن از فرزند بسیار دشوار است  و حتی ممکن است استرس جدایی برای شما ایجاد کند ولی این سبب میشود که هر دوی شما متقاعد شوید که میتوانید به دور از یکدیگر از خودتان نگهداری کنید. این باعث میشود که شما در سفر بفهمید که چه قدر کودکانتان را دوست دارید و چه قدر به آن ها عشق می ورزید. البته دریابید که به دور از هم و جدا از هم میتوانید زندگی کنید و قادر هستید از خود نگهداری کنید.

 

3- شما احتیاج دارید از فرد دیگری نگهداری کنید یا شخصی از شما نگهداری کند:

به عنوان والدین بد نیست که بعضی وقت ها در سفر بیش تر و تمام حواستان را به همسرتان بدهید و یا همسرتان حواسش را به شما بدهد و از شما نگهداری کند. بجای این که هر دو کاملا در اختیار کودکان باشید. در وعده های غذایی بجای این که بطور مداوم به نیازهای کودکانتان توجه کنید به یکدیگر توجه بیشتری خواهید داشت و سبب میشود که در سفر از خوردن غذا لذت ببرید. این که در سفر نیاز نیست ریخت و پاش های کودکان را جمع کنید.

 

4- شما احتیاج دارید با دیگر بزرگسالان رابطه برقرار کنید:

اکثر پدر و مادرها متوجه نیستند که چه قدر از وقت روز خود را در اطراف کودکان می چرخند. برای بسیاری از زوج های متاهل این تعطیلات بدون کودک یک شانس بزرگ برای حرف زدن و ارتباط با دیگر بزرگسالان است و حتی این ارتباط با دیگر بزرگسالان و استفاده از تجربه های آن ها امکان دارد در پایان شما را به بهترین پدر و مادر دنیا تبدیل کند.

 

5- شما نیاز دارید که به یاد داشته باشید که شما به غیر از پدر و مادر وظیفه ها دیگری هم دارید:

احتمالا یک تعطیلات بدون حضور کودکان به شما یاد آوری کند که شما فقط پدر یا مادر نیستید و نباید کارها و احساسات شما تحت فشار نگهداری از کودکان شما قرار گیرد. دور شدن از کودکان احتمالا به شما این اجازه را بدهد که به یاد داشته باشید که شما چیزی بالاتر از حد یک کلمه به نام “والدین” هستید. پس در زمان سفر خود حتی میتوانید به پیاده روی و یا خواندن کتاب و یا چیزهایی که عاشق آن ها هستید بپردازید و فراموش نکنید که یک پدر و مادر خوب بعضی اوقات به فکر خود هم هستند.

 

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.
لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا