رپورتاژ آگهی

سایت سرو طلایی تولید کننده انبوه عنبرسائل و انواع درختان زینتی

سایت سرو طلایی تولید کننده انبوه عنبرسائل و انواع درختان زینتی

سایت سرو طلایی سامانه‌ای موفق برای فروش انواع کاج و سوزنی‌برگان و گونه های زنتی است. در چند دهه اخیر با قطع بی‌رویه درختان و تخریب جنگل‌ها، شاهد خشم طبیعت و توسعه بیابان‌ها بوده‌ایم. این امر به بروز اتفاقات ناخوشایندی هم‌چون سیل، خشک‌سالی‌، آتش‌سوزی جنگل‌ها و از بین رفتن حیات وحش جانداران انجامیده است. 

در این بین دوست‌داران طبیعت و طرفداران محیط زیست با کاشت درختان مختلف به منظور بیابان‌زدایی و افزایش فضای سبز تا حدودی به احیای محیط زیست کمک کرده‌اند. این افراد بر این باورند که کاشت هر نهال توسط افراد عادی نیز به بهبود وضعیت جوی و محیط زیست کمک می‌کند.

در این مطلب ابتدا با تولیدی گل و گیاه سرو طلایی و فعالیت آن در زمینه فروش انواع نهال آشنا شده و در ادامه شرح مختصری در مورد تولیدات این مجموعه مانند نهال عنبرسائل و درخت انجیلی  می‌دهیم. 

سرو طلایی,درخت عنبر سائل

درخت عنبر سائل

درخت عنبر سائل که «صمغ سرخ» نیز نامیده می‌شود درختی برگریز، وارداتی و بومی مناطق گرمسیر آمریکا می‌باشد که ۲۵ تا ۳۵ متر ارتفاع می‌گیرد و تا ۱۵ متری رشد نسبتا سریعی دارد. به صورت طبیعی در حاشیه‌ی خاک‌های مرطوب در طول رودخانه‌ها و نهر‌ها و یا روی تپه‌ها می‌روید. در انگلیسی به آن Sweetgum یا آدامس شیرین هم می‌گویند.

گفته شده مغز چوب درختان مسن عنبر سائل قرمز رنگ می‌باشد و به این خاطر و به دلیل صمغ قرمز و معطر آن که از شکاف‌های پوست جاری می‌شود به آن نام عنبر سائل نهاده‌اند. عنبر سائل در واقع ماده‌ای کمیاب است که در شرایطی خاص در دستگاه گوارشی نهنگ عنبر تولید می‌گردد.

. این درخت در بهار گل می‌دهد و میوه‌هایش میانه‌ی ماه‌های آبان تا آذر ظاهر می‌شوند. میوه‌های عنبر سائل گرد و خاردار هستند که قطری حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر داشته، و بعد از ریختن برگ‌ها نیز روی درخت باقی می‌مانند. صمغ و برگ‌های این گیاه دارای بوی مطبوعی هستند.

عنبرسائل

درخت انجیلی

انجیلی در زبان ترکی منطقه آستارا «دمیر آغاجی» نام دارد و با نام‌ محلی آسوندار و انگلیسی Parrotia  persica  نیز شناخته می‌شوند و به دلیل استحکامش در دنیا به درخت ایرانی یا درخت آهن معروف است.

درختان انجیلی در ارتفاعات پایین‌دست جنگل‌های شمال و فقط در نوار جنوبی دریای خزر و البته منطقه سوادکوه رشد می‌کنند که از نظر تعداد ۱۰.۵۴ درصد و از نظر حجم ۵.۴۴ درصد از جنگل‌های هیرکانی را به خودش اختصاص داده است.

انجیلی درختی است عجیب با قامتی بلند که ارتفاع آن به ۲۵ متر نیز می‌رسد. برگ‌ها و تنه درخت انجیلی یکی از خصوصیاتی است که در این درختان بیشترین توجه را به سمت خود جلب می‌کنند.

برگ‌های جوان این درخت، به رنگ بنفش مایل به قرمز هستند و بعد از آن در تابستان به رنگ سبز تیره و درخشان تبدیل می‌شوند و سرانجام در فصل پاییز برگ‌های این درخت درخشان به رنگ‌های مختلف زرد پر رنگ نارنجی سوخته و پر رنگ و رنگ قرمز روشن خالص جلوه نمایی می‌کند.

تنه درخت اجیلی نیز به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز است. سطح این درخت صاف و صیقلی شده با لکه‌های قهوه‌ای روشن تا کرم‌ رنگ است و در فصل زمستان حس گرما را به بیننده منتقل می‌کند.

یکی از نکته‌های جالبی که درباره این درختان وجود دارد این است که اگر چند درخت انجیلی را در مجاورت یکدیگر قرار بگیرند، معمولا از محل تنه به یکدیگر جوش می‌خورند.

اگر چه حتی تنه درختان مجزا باشند، اما به ظاهر در قالب یک تنه واحد و تنومند، کلونی‌ای از درختان را تشکیل می‌دهند. این گونه با توجه به نقش و نگارهای باستانی در تنه، برخلاف سایر درختان استوانه‌ای نیست و پوستی جداشونده و خالدار دارد.

خرید نهال از سایت سرو طلایی

استان گیلان یکی از مناطق خوش آب و هوا برای نگهداری انواع گیاه است. مناسب بودن شرایط برای رشد و تکثیر انواع گل و گیاه و نهال،  موجب مرغوبیت گیاهان و راه‌اندازی گلخانه‌های بزرگ در سطح این استان شده است. این شرایط ایده‌آل، به پایین بودن قیمت تمام شده محصولات این مراکز کمک می‌کند. 

سایت تولیدی گل و گیاه سرو طلایی برای رفاه حال مشتریان و فروش انواع نهال با قیمت مناسب راه‌اندازی شده است.

تولیدی گل و گیاه سرو طلایی یکی از بزرگ‌ترین مراکز نگهداری و تکثیر انبوه گیاهان مختلف مانند: کاج لاوسون، سرو شیراز، گل کاملیا، یاس زرد، سرو خزنده، سدروس، انواع مرکبات، گل‌های زینتی و… است. 

با ورود به سایت سرو طلایی به آدرس https://sarvetalayi.com میتوانید اطلاعات کاملی از تولیدات این مرکز به‌دست آورید.  

 

 

امتیاز شما به این مطلب
دکمه بازگشت به بالا