خانه داری

پاک کردن لکه ی انار از روی لباس

راهکارهای از بین بردن لکه انار

پاک کردن لکه ی انار از روی لباس

پاک کردن لکه ی انار از روی لباس

راهکارهای از بین بردن لکه انار 

اختصاصی :

وقتی آب انار روی لباس تان می ریزد تمام جذابیت و شیرینی خوردن انار را تلخ می کند . علاوه بر آن ممکن است دست تان در هنگام تماس با پوست انار سیاه شود .

چگونه لکه انار را از روی لباس پاک کنیم ؟

وقتی روی لباس تان آب انار ریخت نگران نباشید زیرا برای از بین بردن این لکه راهکار آسانی وجود دارد . نکته ی مهمی که درباره لکه آب میوه های رنگی مانند انار وجود دارد این است که برای ازبین بردن لکه اقدام سریعی صورت گیرد  ، زیرا وجود لکه برای مدت طولانی روی لباس باعث تثبیت آن روی ساختار پارچه می شود و در این صورت لکه برای همیشه باقی خواهد ماند .

روش اول برای از بین بردن لکه آب انار

بعد از ریختن لکه آب انار روی لباس سریعا از آب سرد به منظور رقیق نمودن لکه استفاده کنید .

روی لکه مایع ظرفشویی یا مایع شوینده بریزید و با دست تان شوینده را روی لکه بمالید .

بعد از نیم ساعت لباس را در آب و شوینده رها کنید و پس از آن لباس را با آب سرد بشویید .

بعد از این که لکه از بین رفت ، لباس را کنار بگذارید تا خشک شود . در صورتی که با این کار لکه آب انار از بین نرفت باید از پراکسید هیدروژن استفاده کنید .

در صورتی که پراکسید هیدروژن تاثیر مخربی روی پارچه نداشته باشد ، مقداری از پراکسید هیدروژن روی لکه بریزید و برای 3 دقیقه لباس را کنار بگذارید .

در آخر لباس را خوب بشویید و آبکشی کنید .

پراکسید هیدروژن ممکن است روی پارچه ها لکه سفید گری رنگ ایجاد کند و لازم است قبل از استفاده از آسیب نزدن به پارچه اطمینان پیدا کنید .

روش دوم برای از بین بردن لکه آب انار

متخصصان پیشنهاد می کنند روی لکه های سمج نمک آشپزخانه بپاشید . به این صورت که روی لکه یک لایه نمک بریزید و با پنبه مالش دهید و با آب ولرم بشویید . اما برای این که نتیجه بهتری بگیرید از  آب گرم و آب ژاول استفاده کنید . ( یک قاشق چای خوری آب ژاول را در یک لیتر آب مخلوط کنید ) . برای پارچه های رنگی آب ژاول را در آب سرد مخلوط کنید .

برای پارچه های مصنوعی که با آب میوه لکه دار شده اند ، باید لکه را با آب و آمونیاک از بین برد .

چگونگی پاک کردن لکه انار از روی دست ها

برای این که لکه های سیاه انار را از روی دست پاک کنید ، دستان تان را در یک ظرف آبلیموی تازه خیس کنید و دست تان را برای 10 دقیقه در آن قرار دهید . با این کار می توانید سیاهی دستان تان به طور کامل از بین ببرید .

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا