کامپیوتر ، موبایل ، اینترنت

ساخت زنگ گوشی از یک آهنگ برای اندروید و آیفون

 گوشی‌های اندرویدی, ساخت زنگ گوشی از روی یک آهنگ مستقیم

 ساخت زنگ گوشی 

 

از زمانی که گوشی‌های نوکیا با آن زنگ کلاسیک و جالب، بازار تلفن‌های همراه را قبضه کردند، زنگ از اصلی‌ترین موارد شخصی‌سازی در یک گوشی به شمار می‌آید که کاربران معمولا سعی می‌کنند خود را با زنگ‌های متفاوت و خاص از دیگران متمایز کنند. 

 

امروزه با وجود تحولات عظیمی که در قلمرو تلفن‌های همراه رخ داده، زنگ و صدای اعلان یک گوشی جایگاه خاص خود را در میان دیگر موارد حفظ کرده است. انتخاب یک زنگ جدید برای گوشی عموما به دو صورت انجام می‌شود:‌ دانلود این زنگ به‌طور مستقیم و تنظیم آن یا برش و ایجاد زنگ از یک آهنگ کامل. در این مطلب قصد داریم راهکارهای انجام این کار به روش دوم را بیان کنیم.

 

ساخت زنگ روی گوشی

تصور کنید آهنگی را روی گوشی دارید و قسمتی از آن را که خوشتان آمده می‌خواهید به زنگ تبدیل کنید. می‌توانید آن آهنگ را به کامپیوتر منتقل کنید،‌ زنگ را درست و سپس به گوشی منتقل کنید. اما آیا راحت‌تر نخواهد بود اگر این کار را روی گوشی و بدون نیاز به کامپیوتر انجام دهید؟

 

 گوشی‌های اندرویدی, ساخت زنگ گوشی از روی یک آهنگ مستقیم

ساخت زنگ گوشی برای اندروید

 

اندروید

برای گوشی‌های اندرویدی، اپ‌های مختلفی به شما اجازه می‌دهد آهنگی را برش داده و بخشی از آن را به زنگ تبدیل کنید. یکی از بهترین این برنامه‌ها، Ringtone Maker است که با بیش از 50 میلیون دانلود، ساخت زنگ در اندروید را بسیار آسان کرده است. روند کار با این اپ سرراست است: اول آهنگ مورد‌نظر را از فهرست آهنگ‌های روی گوشی انتخاب می‌کنید. سپس با حرکت دادن دو دسته روی آهنگ،‌ ابتدا و پایان زنگ را در هر قسمتی که می‌خواهید تنظیم می‌کنید و دکمه پخش را می‌زنید تا ببینید خروجی چگونه خواهد بود.

 

هنگامی که بخش انتخابی موردپسندتان بود، با زدن آیکون دیسکت آن را ذخیره می‌کنید. هنگام ذخیره، برنامه به شما گزینه تعیین مستقیم زنگ ساخته‌شده به عنوان زنگ پیش‌فرض یا تنظیم آن برای یک‌مخاطب خاص را نیز ارائه می‌دهد.

 

علاوه بر Ringtone Maker، برنامه دیگری که می‌توانید از آن برای ساخت زنگ گوشی استفاده کنید، Pi Music Player است. این نرم‌افزار در اصل یک پخش‌کننده موسیقی بسیار عالی برای اندروید است که امکان برش و ایجاد زنگ را هم در خود دارد که با یک تیر دو نشان می‌زند.

 

بنابراین همان زمانی که در حال گوش دادن به آهنگی در این برنامه هستید، می‌توانید بخشی از آن را هم بریده و به‌عنوان زنگ گوشی ذخیره کنید.

 

 گوشی‌های اندرویدی, ساخت زنگ گوشی از روی یک آهنگ مستقیم

ساخت زنگ گوشی از روی یک آهنگ مستقیم

 

آیفون

یکی از قابلیت‌هایی که درصد کمی از کاربران آیفون از آن باخبرند، امکان ساخت زنگ گوشی از روی یک آهنگ مستقیم روی آیفون است و آن هم با یکی از نرم‌افزارهای خود اپل، یعنی گاراژبند (Garageband). البته این ویژگی چندان سرراست نیست و نیاز به انجام چند مرحله دارد.

 

برای شروع، گاراژبند را روی آیفون‌تان نصب و در داخل آن ایجاد یک آهنگ جدید را انتخاب کنید (با زدن آیکون +). اینجا شما می‌توانید هر نوع آهنگی را که می‌خواهید درست کرده تا به عنوان زنگ از آن استفاده کنید، اما در این حالت شما محدود به ضبط و ساخت آهنگ با آلات موسیقی خود گاراژبند هستید. برای این‌که بتوانید از یکی از آهنگ‌های روی آیفون‌تان برای ساخت زنگ استفاده کنید، به این صورت عمل کنید: یک ابزار را انتخاب و تکه آهنگ کوتاهی را ضبط کنید. این تکه اهمیتی ندارد، زیرا فقط برای این است که به محیط ویرایش آهنگ بروید.

 

پس از آن، به صفحه نمایش پروژه‌ها برگردید که در حال حاضر فقط همین یک track را دارید. دکمه Loops را در نوار بالا سمت راست بزنید و Music را به عنوان منبع انتخاب کنید.

حال، از میان آهنگ‌ها، روی آنی که مورد نظرتان است تاچ را نگه دارید، آن را بکشید و روی قسمت trackها بیندازید. هنگامی که دو تکه آهنگ کنار هم قرار گرفت، با زدن روی تکه آهنگ موقتی که ایجاد کرده بودید، بزنید و با گزینه Delete آن را حذف کنید. حالا، با خیال راحت می‌توانید با برش و ویرایش آهنگ، زنگ دلخواهتان را بسازید (با محدودیت حداکثر 30 ثانیه).

 

روند تنظیم این آهنگ به‌عنوان زنگ گوشی هم کمی عجیب است! باید به بخش آهنگ‌های من (My Songs) برگردید، روی آهنگ ساخته‌شده لمس را نگه دارید و از منو، گزینه اشتراک‌گذاری را انتخاب کرده و روی زنگ (Ringtone) بزنید و با وارد کردن نام دلخواه‌تان آن را به‌عنوان یک زنگ جدید Export کنید. حالا با رفتن به تنظیمات و قسمت Sound، این زنگ را به‌عنوان زنگ پیش‌فرض آیفون‌تان تعیین کنید.

 

ساخت زنگ روی کامپیوتر

ساخت زنگ گوشی روی کامپیوتر و سپس انتقال آن به گوشی از جنبه‌هایی آسان‌تر است و همچنین آزادی عمل بیشتری نیز در انجام آن خواهید داشت.

اگر می‌خواهید از ویندوز برای این کار استفاده کنید، می‌توانید از نرم‌افزار رایگان AVCWare Ringtone Maker بهره بگیرید که در چند مرحله ساده برای شما زنگ گوشی می‌سازد. کافی است آهنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید، قسمتی از آن را که می‌خواهید به زنگ تبدیل شود، تعیین و آن را ذخیره کنید. به همین سادگی! فقط به این نکته توجه داشته باشید که زنگ گوشی‌های آیفون به فرمت AAC و با پسوند m4r. هستند و برای انتقالشان هم حتما باید از نرم‌افزار آی‌تیونز استفاده کنید. برای گوشی‌های اندرویدی از همان فرمت mp3 می‌توان استفاده کرد.

 

کاربران مک می‌توانند یا با آی‌تیونز یا با گاراژبند (شبیه به روندی که روی آیفون بیان شد) برای گوشی آیفون زنگ دلخواهشان را درست کنند، اما با توجه به آن‌که آی‌تیونز به‌صورت پیش‌فرض روی این کامپیوترهاست،‌ روند کار را با این نرم‌افزار توضیح می‌دهیم. برای شروع، آهنگ مورد نظرتان را گوش کنید و بازه زمانی دقیقی را که می‌خواهید به زنگ تبدیل شود یادداشت کنید (دقت کنید باید کمتر از 30 ثانیه باشد). حال روی آهنگ کلیک راست کرده و Song info را بزنید.

 

سپس با رفتن به تب Options، زمان شروع و پایان را در فیلدهایشان وارد و OK کنید. با این کار، قسمت تعیین‌شده به‌صورت یک آهنگ جداگانه ایجاد می‌شود.

حالا باید این آهنگ را به فرمت زنگ‌های آیفون (AAC) تبدیل کنید. برای این کار، آن را انتخاب کرده و از منوی File و Convert، گزینه

Convert to AAC Version را بزنید تا یک کپی از آهنگ با این فرمت درست شود. در مرحله آخر، پسوند فایل جدید را از m4a. به m4r. تغییر دهید (توجه کنید در نام فایل هیچ کاراکتر سمبلی مثل _ یا شبیه به آن نباید باشد).

 

حالا که فایل زنگ آماده است، باید آن را به گوشی‌تان منتقل کنید. برای گوشی‌های اندرویدی کار آسان بوده و کافی است با اتصال آن به کامپیوتر، فایل را در فولدر Ringtones روی گوشی کپی کنید. اما در مورد گوشی‌های آیفون، پس از اتصال آن به کامپیوتر (مک یا ویندوز) و باز کردن آی‌تیونز، روی آیکون آیفون بزنید و به بخش Summary بروید و در قسمت پایین، تیک Manually manage music and videos را بگذارید و آن را تایید کنید. حال فایل را بگیرید و به قسمت Tones (زیرمجموعه On My Device) در آیفون‌تان بیندازید تا به فهرست زنگ‌های گوشی اضافه شود.

 

منبع:jamejamonline.ir

مجله اینترنتی گلثمین آرزوی بهترینها را برای شما دارد.

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا