گردشگری

4 مورد از بهترین جاذبه های گردشگری بارسلونا (+تصاویر)

با مجله اینترنتی گلثمین در یک مطلب تازه از گردشگری همراه باشید :

 

با مجله اینترنتی چه نیوز در تازه ترین مطالب گردشگری همراه باشید.

 

بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

جاذبه های دیدنی شهر بارسلونا

 

بارسلون، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. بارسلون به لحاظ اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین‌المللی، آموزش و گردشگری یک شهر جهانی است.

جاذبه های گردشگری بارسلونا در کشور اسپانیا
مونتسرات بارسلونا

 

بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

 مونتسرات از جاذبه های دیدنی اسپانیا


صومعه ای بر بالای تپه های پشت بارسلونا وجود دارد که زیارتگاه بسیاری از مردم می‌باشد. فارغ از جنبه‌های مذهبی، این محل زیبا با نمایی جذاب از طلوع خورشید و طبیعتی خارق‌العاده است که در ارتفاع بالغ بر ۱۲۰۰ متر قرار دارد که مجهز به تله کابین نیز می‌باشد.

باری گوتیک

باری گوتیک مرکز شهر قدیم بارسلون است که با وجود برخی تغییرات ایجاد شده در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ بناهایی از قرون وسطی و تعدادی قدیمی‌تر متعلق به رومی‌ها هنوز در آن وجود دارد. معماری مدرنیزمه کاتالان که بین سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۹۵۰ گسترش یافته، میراث بسیار مهمی در بارسلون است و شمار قابل توجهی از این بناها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. در این میان کارهای معماری آنتونیو گائودی که در سرتاسر شهر آن‌ها را می‌توان یافت، قابل توجه است.

آکواریوم بارسلونا
یکی از جاذبه های دیدنی شهر بارسلونا  آکواریوم آن می باشد که دارای ۳۵ آکواریوم مجزا است و در کل مجموعه ۱۱ هزار نوع و ۴۵۰ گونه مختلف از ماهیان و جانوران زندگی می کنند. آکواریوم بارسلونا در نزدیکی مرکز خرید Maremagnum قرار گرفته و بسیاری پس از خرید کردن تصمیم می گیرند به تماشای دنیای زیر آب بروند و راز و رمز و شگفتی های آن را از نیزدیک تماشا کنند. آکواریوم دارای تانک اقیانوس است که در آن کوسه و دیگر ماهی های بزرگ نگهداری می شود.

کلیسای جامع لا سئو 

 

بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

 کلیسای جامع لا سئو

کلیسای جامع بارسلونا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا به شمار می رود. کلیسای جامع لا سئو در قلب باری گوتیک (Barri Gòtic)، که منطقه گوتیک بارسلونا است قرار دارد. این کلیسای جامع اکثراً در بین سالهای 1929 تا 1460 ساخته شد. نمای خارجی گوتیک در پایان قرن 19 تکمیل شد.

کازا بالیو

 

بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

 ساختمان کازا بالیو از مکانهای دیدنی اسپانیا

 

یکی از جاذبه های دیدنی اسپانیا، ساختمان کازا بالیو است که منظره ای بسیار دیدنی دارد. این ساختمان از صفر ساخته نشده است، بلکه بازسازی ساختمانی است که در اوایل قرن بیستم انجام شده است.

 

بارسلونا,دیدنی های بارسلونا,جاذبه های گردشگری بارسلونا

داخل و بیرون کازا بالیو نیز مانند آثار دیگر گائودی از همان حالت موج‌دار با تعداد کمی خطوط مستقیم و توجهی خیره‌کننده به جزئیات برخوردار است.

گردآوری: بخش گردشگری

 

 

لینک منبع

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا