ماورای طبیعت

آیا جن ها می توانند از آینده خبر دهدند؟

jen

جنیان علم غیب ندارند. (( فلما قیضا الموت ما دلهم علی موته الا دابه الارض تاکل منساته فلما خر تبینت الجن ان لو کانو یعلمون الغیب مالبثوا فی العذاب المهین )). (1)

 یعنی: پس از آنکه قضاء مرگ را بر او (حضرت سلیمان ) راندیم کسی جنیان را از مرگ وی آگاه نساخت مگر موریانه روی زمین که عصایش را خورد و او به زمین افتاد هنگامی که بر زمین افتاد جنیان فهمیدند که اگر از غیب آگاه بودند در عذابی خوارکننده به سر نمی بردند.

از حضرت امام جعفر صادق روایت است که فرمود :

جن به دستور حضرت سلیمان قبه ای از شیشه برایش ساختند. روزی در آن قبه تکیه بر عصایش داده و به تماشای لشگر جنیان خود مشغول بود که ناگهان مردی را دید،پرسید تو کیستی ؟ گفت :

 من همانم که نه رشوه می گیرم و نه از پادشاهان پروایی دارم من فرشته ی مرگم. روح سلیمان را به صورت سرپا و ایستاده تکیه داده بر عصای خود قبض نمود در حالی که جن ها او را تماشا می کردند. جنیان یک سال تمام برای او کار کردند به تصور آنکه او زنده است تا آنکه خدای تعالی حشره ی بید را مامور کرد تا عصای او را خورد،همین که سلیمان به زمین افتاد آن وقت جنیان فهمیدند که اگر از غیب می دانستند یک سال تمام در عذابی خوار کننده باقی نمی ماندند.

در ایستاده مردن او و سر پا بودن او قرض هایی بوده :

۱- اتمام ساخت مسجد توسط جنیان ۲- بر همه روشن شود که جنیان از غیب آگاه نیستند و در این باره ادعای دروغ دارند ۳- اینکه دانسته شود هرکس اجل و مرگش رسید مهلتی به او داده نمی شود، زیرا به حضرت سلیمان با آنهمه جلال و شکوه داده نشد.

آیا جن ها می توانند از آینده خبر دهدند؟

جن ها هوششان بسیار زیاد است و می توانند افکار را بخوانند ولی آینده ی انسان را نمی دانند، ولی گاهی خبرهایی میدهند که درست مطابق با واقعیت بوده و به حقیقت می پیوندد.

جن ها از آینده ی انسان خبر ندارند، ولی بعضی از خبرهایشان حقیقت دارد. مکان اموال مسروقه و اشیاء گمشده را می دانند و از انسانهای گمشده می توانند خبر دهند. (2)

(1)- سوره ی سبا آیه ی 14

(2)-جن ها همه جا هستند جلد اول

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا