آراد برندینگ

خرید نهال شلیل سیبی سبز

خرید نهال شلیل سیبی سبز

یکی از میوه هایی که خواص غذایی و داروئی بسیار بالایی داشته و از ارزش غذایی بی نظیری برخوردار می باشد میوه شلیل و برگه زردآلو می باشد که از طریق جهش ژنتیکی درخت هلو پدید آمده و امروزه نهال آن با قیمت مناسبی در حال خرید و فروش می باشد که نهال این میوه با کیفیت نیز از قدمت بسیار بالایی برخوردار است.

خرید نهال شلیل سیبی سبز

همانطور که شما عزیزان نیز با این میوه آشنایی کامل داشته اید و بارها از آن استفاده کرده اید این میوه شباهت ظاهری بسیار زیادی به میوه هلو داشته با این تفاوت که کوچک تر بوده رنگ و طعم آن نیز با هلو فرق می کند و خرید نهال شلیل متفتوت است ولی همانطور که گفته شد از خانواده ی این میوه محسوب می شود.

نهال این میوه معمولا نسبت به نهال هلو آسیب پذیرتر بوده و از لطافت بیشتری برخوردار می باشد و عمر آن معمولا به حدود چهل سال می رسد و ارتفاع این درخت هم به 9 متر می رسد. نهال این میوه معمولا به آب و هوای سردی نیاز داشته و توصیه می شود برای کاشت این محصول در زمستان یا اوایل بهار اقدام کنید تا بتوانید ثمره آن را دریافت کنید و زحمات شما به هدر نرود.

نهال شلیل سیبی

از دیگر نهالهای ترکیبی پرطرفدار نهال شلیل سیبی می باشد که این نهال برای اولین بار در دانشگاه کمبریج که در آمریکا تولید شد، این نوع نهال در تیپهای مختلف در بازار به فروش می رسد، قیمت انواع تیپهای نهال با یکدیگر متفاوت بوده و بسته به نوع و کیفیت نهال با قیمتهای مختلف به بازار عرضه می گردد.

خرید نهال شلیل سیبی سبز

نوعی از این نهال که نهال سیبی ژنوتیپ نامیده می شود، یکی از نهالها با مقاومت بسیار بالا می باشد، این تیپ نهال به نسبت تیپهای دیگر به مدت زمان بیشتری برای گلدهی احتیاج دارد.

برخی از نهالهای میوه مانند نهال شلیل سیبی دارای شناسنامه بوده و مشخصات آنها به طور کامل در شناسنامه نوشته می شود، خرید نهال شناسنامه دار نوعی خرید امن به شمار می رود و از بروز مشکلاتی احتمالی جلوگیری می کند.

در برخی مناطق دمای هوا پایین بوده و سرد می باشد از این رو برای این مناطق باید از درختهای که به سرما بسیار مقاوم هستند استفاده شود. نوعی از نهال شلیل سیبی وجود دارد که به نهال شلیل سیبی اصلاح ‌شده معروف می باشد این نهاد در برابر آفات و همچنین بسیاری از بیماریهای مربوط به این گیاه مقاومت بسیار بالایی دارد از این رو نیاز به مراقبت کمتری دارد و نگهدای و کاشت آن بسیار ساده است، استفاده از این نوع نهالها برای افرادی که مشغول تجارت و فروش عمده میوه ها می باشند بسیار مناسب است میوه ی حاصل از این درخت مورد تایید بسیاری از بازاریان و میوه فروشان می باشد. 

میزان و مقدار باردهی نهالها با یکدیگر کاملا متفاوت بوده و هر کدام بسته به نوع نهال همچنین میزان رسیدگی شرایط آب و هوایی و اقلیمی که نهال در آن رشد می کند و نوع خاک، میزان آبیاری و غیره باردهی متفاوت دارند زمان کوددهی نیز تاثیر مستقیم بر به ثمر نشستن و باردهی گیاهان دارد، از این رو برای اینکه میوه ها خوب و سالم و به مقدار زیاد برداشت کنید باید تمامی شرایط نگهداری از نهال این میوه را بدانید و به آن نیز عمل کنید.

نهال شلیل سبز

خوشبختانه در کشوری زندگی می کنیم که از دارای منابع زیادی می باشد این کشور چهار فصل دارای انواعی از میوه ها می باشد که می تواند هم برای مصارف داخلی و هم برای صادرات از آنها بهره گرفت. در این میان نهال شلیل سبز که بیشتر صادراتی می باشد می تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد دارای سود خوبی نیز برای آنان شود. اما خواستگاه اصلی این نهال از کجا می باشد و چگونه وارد ایران شده است در واقع این نهال از کشور چین وارد ایران شده است و در کشورمان ایران نیز استان مشهد دارای بیشترین سطح کشت این نهال را دارا می باشد. 

خرید نهال شلیل سیبی سبز

 

دارید انواعی از نهال شلیل سبز در بازار وجود دارد ولی شلیل سفید با سایر نوعهای شلیل تفاوت دارد و طرفداران خاص خودشان را دارد و می تواند برای بسیاری از افراد به دلیل رنگ و مزه ی آن جذاب باشد. یکی از ویژگیهایی که باعث شده است نهال این میوه یعنی شلیل از فروش بهتری نسبت به سایر میوه ها برخوردار گردد این می باشد که نهال شلیل بدون کرک می باشد و علاوه بر اینکه شیرین و خوش طعم است میوه ی آن سفت می باشد.

بنابراین جابجا کردن آن بسیار راحت می باشد و می توان میوه آن را به هر کجا که مایل باشید ارسال نمایید.

 

امتیاز شما به این مطلب
تبلیغات

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا